Odsávačky na mlieko sú určené pre dojčiace matky, ktoré potrebujú odsávať mlieko z prsníkov pre uloženie a neskoršie použitie. Manuálne odsávačky na mlieko sú výhodné pre matky, ktoré chcú odsávať mlieko v prírodnom tempe a sú cenovo dostupnejšie. Elektrické odsávačky na mlieko sú vhodné pre matky, ktoré potrebujú rýchlejšie a efektívnejšie odsávanie mlieka, sú tiež vybavené rôznymi nastaveniami pre pohodlné odsávanie. 

Philips Avent je značka, ktorá ponúka rôzne typy odsávačiek na mlieko. Medzi nimi sú manuálne odsávačky na mlieko a elektrické odsávačky mlieka. Philips Avent elektrické odsávačky na mlieko sú vybavené rôznymi nastaveniami pre pohodlné odsávanie, niektoré modely majú aj funkciu masáže prsníka pre príjemnejšie odsávanie. Manuálne odsávačky mlieka Philips Avent sú cenovo dostupnejšie a zabezpečia prirodzený rytmus odsatia. 

Baby Ono ponúka odsávačky na mlieko elektrické i manuálne, ktoré sú vybavené ergonomickým dizajnom, Truelife odsávačky na mlieko ponúka pri elektrických odsávačkach funkciu masáže prsníka. Značky Nubi a MAM ponúkajú inteligentný dizajn, Medela odsávačky na mlieko zas sú známe svojimi profesionálnymi elektrickými odsávačkami na mlieko, Microlife ponúka elektrické odsávačky mlieka pre pohodlné odsávanie a funkciou masáže prsníka, Lovi a NUK sú značky, ktoré ponúkajú manuálne a elektrické odsávačky na mlieko s ergonomickým dizajnom pre pohodlné odsávanie a uloženie mlieka.

Odsávačky mlieka a ich benefity:

  • Odsávačky mlieka umožňujú uložiť mlieko pre neskoršie použitie,
  • Pomáhajú pri laktostáze, ktorá sa vyskytuje, keď sa mlieko nedostatočne odstraňuje z prsníkov,
  • Manuálna odsávačka mlieka odsáva v prírodnom tempe,
  • Elektrická odsávačka umožňuje efektívnejšie odsávanie ako manuálna odsávačka mlieka,
  • Rôzne značky s rôznymi nastaveniami pre pohodlné odsávanie a masáž prsníkov.

Odsávačky na mlieko patria k výbave pre dojčiace matky. Odsávačky sú súčasťou kategórie Dojčenie, kde nájdete dojčenské fľaše, vankúše na dojčenie a iné potreby