Postieľky pre deti slúžia ako spálňa pre deti. Kvalitné a bezpečné drevo či kovová konštrukcia tvorí základ pre detské postieľky, pretože sú dostatočné silné a pevné na to, aby podporovali rastúce telo dieťaťa. Zvláštnou formou postieľok sú (okrúhle) rastúce postieľky, ktoré sa stanú miestom odpočinku pre dieťa v jeho prvých rokoch života.

Čo sa týka povrchov a farby, pre mnohých rodičov je biela postieľka symbolom čistoty a nehy, čo sa k bábätku úplne hodí.

MIMIKO postieľky ponúkajú okrúhle detské postieľky, ktoré sú okrem iného aj rastúce postieľky, preto zaraďujeme túto českú značku ako jednu z popredných. Ďalšou obľúbenou značkou sú KLUPS detské postieľky, ktoré zladíte aj s prebaľovacím pultom či komodou. PUPPOLINA zas sľubuje klasické drevené postieľky a ostatné značky ako PETITE&MARS, KINDERKRAFT či JANÉ sú charakteristické rôznymi prevedeniami detských postieľok.

Kvalitné detské postieľky a ich benefity:

  • Bezpečnosť pre dieťa počas spánku vďaka pevným materiálom,
  • Detská postieľka znamená pohodlný a zdravý spánok, čo dokáže zlepšiť fyzický a mentálny vývoj,
  • Postieľky pre deti z pevných materiálov vydržia dlhšie, rastúce postieľky aj niekoľko rokov,
  • Úspora peňazí (netreba nahrádzať postieľku ako pri lacných alternatívach),
  • Pekný elegantný či minimalistický vzhľad.

Detské postieľky dokážete ozdobiť mantinelom do postieľky, či krásnymi obliečkami či hniezdom pre bábätko alebo inými doplnkami. Ak chcete vybrať pre vaše dieťa to najlepšie, dbajte nie len na kvalitné postieľky pre deti ale zvoľte aj kvalitné matrace pre deti.